DELAVNICA OSREDNJE KNJIŽNICE SREČKA VILHARJA KOPER
V petek, 09.06.2023, ob 10. uri, vas vabimo, da se udeležite: DELAVNICE, KI JO ORGANIZIRA OSREDNJA KNJIŽNICA SREČKA VILHARJA KOPER.
Na delavnici se boste seznanili s spletnim vpisom, iskanjem gradiva po katalogu COBISS+ ter elektronskimi viri (mCOBISS, BIBLOS, PressReader, AUDIBOOK, Baza slovenskih filmov – BSF).
Člani Osrednje knjižnice Srečka Vilharja Koper imajo poleg izposoje gradiva na dom, tudi možnost uporabe različnih storitev in dejavnosti, ki jih nudi knjižnica. Z udobja doma lahko dostopajo do virtualne knjižnice (elektronske in zvočne knjige, dnevno časopisje in periodika, podatkovne baze z različnih področij, filmi …), obiščejo literarne dogodke in delavnice, se pridružijo bralnemu klubu (Berivka, Čas za eno štorijo) ali skupaj z najmlajšimi prisluhnejo bralnim uricam, v čitalnici Oddelka za odrasle prebirajo dnevnike, mesečnike in ostalo periodiko, sodelujejo v bralnih akcijah in ostalih aktivnostih, primernih za vsa starostna obdobja ali se udeležijo vodnega ogleda Oddelka za domoznanstvo in knjižno dediščino ter sledijo bralnim namigom (Primorci beremo, Dobreknjige.si, 52 knjig, ki jih morate prebrati v letu 2023).
Člani knjižnice lahko brezplačno dostopajo do vseh elektronskih virov in ostalih storitev, ki jih nudi knjižnica, za ostale obiskovalce, pa so le tiste vsebine brezplačne, ki so prosto dostopne.
Tisti, ki si želite, lahko vpis v knjižnico opravite kar od doma ali kjer koli, kjer dostopate do spleta, in to kadar koli želite. Pomembno je, da so osebni podatki pravilno vneseni. Ob zaključku vpisa prejmete številko članske izkaznice, ki je vezna na vaše ime ter si določite geslo, s katerim dostopate do elektronskih storitev. Ob prvem obisku knjižnice skupaj z osebnim dokumentom potrdite verodostojnost osebnih podatkov ter podpišete vpisnico.
Elektronski viri: mCOBISS – mobilna aplikacija, preko katere se dostopa do kataloga COBISS+ in servisa Moja knjižnica. Omogoča vpogled v knjižnično zbirko in profil Moj Cobiss (število enot izposojenega gradiva, roki vračila, podaljšava roka vračila, status rezerviranega gradiva, zgodovina izposoj … )AUDIBOOK – mobilna aplikacija, ki omogoča dostop, prenos in predvajanje zvočnih knjig – kjerkoli in kadarkoli.BIBLOS – spletna knjižnica, ki članom omogoča brezplačno izposojo elektronskih knjig, možen je tudi nakup gradiva.PressReader – zbirka omogoča dostop do več kot 7.000 časnikov in revij iz več kot 100 držav v več kot 60 jezikih. V slovenskem jeziku so na voljo Večer, Dnevnik in Nedeljski dnevnik.
Baza slovenskih filmov (BSF) – spletni arhiv podatkov o slovenskih filmih in filmskih ustvarjalcih ter ponudnik domačih avdiovizualnih del – filmov.
Če se boste želeli vpisati v knjižnico in/ali dostopati, do katerega izmed elektronskih virov na delavnici vam priporočamo, da s seboj prinesete katero izmed elektronskih naprav (pametni telefon, tablični računalnik – »tablico« ali prenosni računalnik – »prenosnik«). Možen bo tudi takojšen spletni vpis.
V pričakovanju na druženje vas toplo pozdravljamo Urška, Barbara in Urša.